top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraJana Marková

Nový den

Aktualizováno: 24. 3. 2020

Web - Rubikon mého profesního života. Je na světě, uff! Za hladký průběh jeho zrodu vděčím trpělivosti a pečlivosti Andrejky, své IT porodní asistentky, duly a gynekoložky v jedné osobě. Potvrdilo se mi, že se velmi vyplatí vybrat si doprovod podle svého srdce, jak to doporučuji ženám, které mne kontaktují v těhotenství...

Těšila jsme se, že vstup tohoto novorozence do světa oslavím s těmi, kdo fandí mému dulskému působení. Jarní čas setřásání zimy a svěžího rašení se mi k tomu zdál jako stvořený, líbila se mi představa setkání, požehnání webu, hudby a laskomin, zkrátka příjemného spolupobytí. Jenže dula míní, dění mění. Dorazil k nám koronavirus táhnoucí za sebou zákaz shromažďování, uzavření a vnitřní rozechvění.

Jak budeme dál žít a jak to zvládneme? Jak, kde a s kým přivést na svět v této době nového člověka? Jak nejlíp se postarat o ty, co už jsou tady? Chumel otázek mi ševelí v mysli. Modlím se a hlavou mi zní: Stůj v naději, sleduj znamení.

Jsme v náročném procesu individuálního i kolektivního přerámcování obrazu světa a jeho fungování. Je před námi nový den! Probíráme se v něm s ospalky v očích. Nevíme, co přinese a jak se s jeho výzvami popasujeme. Ale je v něm naše místo, jsme v něm spolu a Bůh je s námi.
127 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page